junior Vítek Rössler Mistrem Evropy v leteckém modelářství F1B

Na přelomu července a srpna se konalo juniorské Mistrovství Evropy v Makedonii v kategoriích F1A a F1B.

V kategorii  větroňů F1A obsadil 11. místo Vítek Rössler, 12. místo Tomáš Tauer a 16. místo Jan Kulich. Jako družstvo obsadili celkové 4. místo.

Obrovský úspěch pak zaznamenal v kategorii modelů poháněných gumovým svazkem F1B Vítek Rössler. V závěrečném dramatickém rozletu proti německému favoritovi Sebastienu Jëckelovi zvítězil a stal se juniorským mistrem Evropy. Další naši reprezentanti ČR obsadili 6. místo (Petr Drobisz) a 18. místo (Patrik Švorc). Všichni tři, jako reprezentační tým ČR, získali bronzové medaile v týmové soutěži.

Mistrovství světa v seniorů katetegoriích F1A a F1B se koná letos v říjnu nedaleko Los Angeles. V rámci reprezentace ČR se ho zúčastní i Vítek Rössler, nejlepší český junior.

Reprezentační výjezdy juniorů i seniorů organizačně i finančně zajišťuje Svaz modelářů České republiky z.s.