Galerie úspěchů 2012

Na Mistrovství světa leteckých modelářů kat. rádiem řízených maket naše reprezentační družstvo vybojovalo prvé místo a získali titul Mistrů světa v týmech v konkurenci 17 států a navázalo tak na vítězství z let 2006 ve Švédsku a 2008 v Polsku. V roce 2010 v Polsku se umístili na druhém místě.
V současné době se jedná o nejúspěšnější tým naší reprezentace.

Stálými členy repre družstva jsou Karel Vodešil s modelem Bristol Fighter F2.B., Ing. Petr Tax s modelem Caudron G4 a Pavel Fencl s modelem Knoller CII.
Všechny modely jsou poháněny čtyřtaktními motory Laser.

MS se konalo ve dnech 3. – 12. srpna 2012 ve Španělsku, Aerodromo de Santa Cilia.


Na MS leteckých modelářů kat. F1D – halové modely, naše juniorská reprezentantka Gabriela Kaplanová vybojovala a obhájila titul Mistra světa.
Reprezentační družstvo seniorů ve složení Mikita Kaplan, Klára Kaplanová a Jaroslav Straka pak přidalo pěkné čtvrté místo.

MS se konalo ve dnech 8. – 13. srpna 2012 v Bělehradě, Srbsko.Na Mistrovství světa  lodních modelářů, stavitelů maket v kategorii „C“ naše reprezentační družstvo získalo 3 zlaté medaile – jmenovitě Petr Šimek, Lubomír Jakeš a Jiří Špinar, dvě stríbrné medaile – Evžen Šerý a Miloslav Šesták a bronzovou Jaroslav Havlíček. Za nepřítomné soutěžící  převzal medaile vedoucí výpravy J. Lejsek

Mistrovství světa se uskutečnilo v Rijece v Chorvatsku ve dnech 24. –30. 9. 2012 s účastí 230 modelů z 18 zemí.


Na MS leteckých modelářů kat. rádiem řízených rychlostních modelů naše reprezentační družstvo ve složení Ondřej Hacker, Jan Sedláček a Tomáš Ciniburk, vybojovalo prvé místo a získali titul Mistrů světa v týmech.
V jednotlivcích vybojoval Ondřej Hacker titul Mistra světa, Jan Sedláček obsadil bronzovou příčku a Tomáš Ciniburk čtvrté místo.

MS se konalo ve dnech 14. – 21. září 2012 v Buzau, Rumunsko.


Na MS raketových modelářů v kat. juniorů S5B – modely maket + dosažená výška letu, naše juniorské reprezentační družstvo ve složení František Kontra,  Julius Beňák a Kateřina Vaníková vybojovalo druhé místo a navázalo tak na úspěchy v předchozích letech.
František Kontra přidal stříbrnou medaili v kategorii S9A – vírník.

Juniorské družstvo ve složení Jan Šebesta, Kateřina Vaníková a Julius Beňák vybojovalo titul Mistrů světa v kat. S7 – bodovací maketa. Jmenovaní obsadili první tři místa.

MS se konalo ve dnech 1. – 9. září 2012 v Liptovském Mikuláši na Slovensku.


Na MS leteckých modelářů juniorů kat. F1A – volné modely větroňů, naše juniorské reprezentační družstvo ve složení Adam Blažek, Václav Papež a Daniel Rössler vybojovalo prvé místo a získali titul Mistrů světa v týmech v konkurenci 15 států a navázalo tak na úspěchy našich juniorů v předchozích letech.
Václav Papež přidal stříbrnou medaili v konkurenci 40 závodníků

MS juniorů se konalo ve dnech 27. července až 3. srpna 2012 v Mengeši ve Slovinsku


Na ME leteckých modelářů kat. F1B – volných modelů s pohonem gumovým svazkem, náš reprezentant Ondřej Parpel vybojoval druhé místo v konkurenci 77 závodníků z 28 států.

ME se konalo ve dnech 3. – 12. srpna 2012 v Capanori v Itálii.


Na Mistrovství světa dráhových automodelářů naše reprezentační družstvo vybojovalo v konkurenci 11 států a 45 závodníků 3x titul Mistr světa a 2x stříbrnou medaili.
Reprezentační družstvo ve složení (zleva) :
Zdeněk Beneš, Ing. Josef Korec, Vladimír Horký, Ing. Petr Krčil a Jaroslav Reček

Zdeněk Beneš zlatá medaile v kat. G 27
Josef Korec zlatá medaile v kat. G 27L
Vladimír Horký zlatá medaile v kat. G 7
Petr Krčil 2x stříbrná medaile v kat. G 27 a G 7

MS se konalo ve dnech 14. – 21. května 2012 v Sao Paolu v Brazílii.


Na Mistrovství světa lodních modelářů v kategorii FSR V3,5 náš juniorský reprezentant Lukáš Vítek vybojoval titul Mistr světa a v kategorii FSR V15 přidal bronzovou medaili.
Kategorie FSR V je společný závod rádiem řízených člunů se spalovacími motory.

MS se konalo ve dnech 4. – 11. srpna 2012 v Dessau v Německu.

Mistr světa po vítězné jízdě