Galerie úspěchů 2016

Na MS leteckých modelářů kat. F5D, rádiem řízených rychlostních modelů naše reprezentační družstvo ve složení Tomáš Andrlík, Jan Sedláček a Tomáš Ciniburk, vybojovalo prvé místo a získali titul Mistrů světa v týmech pod vedením teamanagera Jiřího Kleina.

V jednotlivcích vybojoval Tomáš Andrlík titul Mistra světa, Jan Sedláček obsadil stříbrnou příčku a Tomáš Ciniburk bronzovou příčku.

Reprezentační družstvo tak obhájilo své úspěchy z roku 2012 v Rumunsku a z roku 2014 v Rakousku. V současné době se jedná o naše nejúspěšnější repre družstvo, které na světových šampionátech potřetí obhájilo Titul Mistrů světa v družstvech i jednotlivcích.

MS se konalo ve dnech 12. – 20. srpna 2016 v Lugo di Romagna , Itálie.


Na MS leteckých modelářů v kategorii rádiem řízených maket F4C a polomaket  F4H:

– F4C vybojovalo reprezentační družstvo ve složení Pavel Fencl, Karel Vodešil a   František Nodes  bronzovou medaili. V jednotlivcích přidal Pavel Fencl  další bronzovou medaili.
– F4H – rádiem řízené polomakety , náš reprezentant Mgr. David Kopal  vybojoval stříbrnou medaili.

MS se konalo ve dnech 20. – 28. srpna 2014 v Ploiesti v Rumunsku.


MS 2016 raketových modelářů

Na MS 2016 odcestovalo 16 účastníků. ČR reprezentovali 4 senioři z RMK Krupka Zdeněk Kolář, Pavel Broný, Marek a Bedřich Pavkovi, Jan Šebesta a Jaromír Chalupa z MK Šenova a Jaroslav Chmelík z RMK Dalovice, 3 junioři z RMK Krupka Viktorie Tržilová, Tomáš Podaný a Lukáš Pidrmann, z RMK Dalovice Václav Krůta a z RCSO Český Těšín Marian Mendrok. Vedoucí týmu byla Věra Pavková z RMK Krupka a pomocníky Klára Dušková z RMK Krupka, Jiřina Krůtová z RMK Dalovice a Leszek Mendrok z RCSO Český Těšín.

Reprezentanti ČR přivezli 7 medailí – 3x titul mistra světa, 1 stříbro a 3x bronz.

V jednotlivcích jsme získali 3 medaile, zlatou medaili a titul Mistra světa v seniorech v kategorii S7 získal Jan Šebesta, bronzovou medaili v juniorech v kategorii S3A (raketa padák) Viktorie Tržilová a v S5B (maketa výška) Tomáš Podaný .
V týmech vybojovali reprezentanti 4 medaile, junioři v S7 (velké makety) bronz ve složení Viktorie Tržilová, Tomáš Podaný a Lukáš Pidrmann, senioři ve složení Zdeněk Kolář, Jan Šebesta a Jaromír Chalupa v S6A získali stříbro a titul Mistrů světa v kategorii S3A junioři (raketa padák) získali Lukáš Pidrmann, Viktorie Tržilová a Marian Mendrok a titul Mistrů světa v kategorii S7 (velké makety) získali Bedřich Pavka, Zdeněk Kolář a Jan Šebesta.

MS se konalo ve dnech 23. – 29. srpna 2016 ve Lvově na Ukrajině.


Na Mistrovství světa lodních modelářů NAVIGA v sekci „C“, makety lodních modelů, získali naši reprezentanti Pavel Brablc, Ota Janeček, Petr Šimek, Josef Kopecký, Vladimír Mareš, Tomáš Vašíček, Aleš Bak a vedoucí výjezdu Alois Vašíček 5 zlatých, 2 stříbrné a 1 bronzovou medaili.

MS se konalo ve dnech 4. – 11. září 2016 v Kaliningradu v Rusku.


Na ME leteckých modelářů kat. F1E – svahové kluzáky, naše reprezentační družstvo ve složení Vojtěch Zima, Jaromír Orel a František Doupovec vybojovalo bronzovou medaili.
V jednotlivcích přidal Jaromír Orel další bronzovou medaili.

ME se konalo ve dnech 18. – 24. července 2016 v Rupea v Rumunsku.


Na Mistrovství Evropy lodních modelářů NAVIGA v sekci „NS“, rádiem řízené makety v kategoriích:
F4A náš reprezentant Stanislav Jakeš vybojoval Titul mistra Evropy a zlatou medaili s maketou Xenie II, v kategorii F4B přidal čtvrté místo
NNS A juniorský reprezentant Tomáš Jakeš vybojoval bronzovou medaili s modelem plachetnice Amati a v kategorii F4A s maketou Xenie přidal pěkné čtvrté místo

ME se konalo ve dnech 9. – 14. srpna 2016 v Saint Petersbergu v Rusku.


Na Mistrovství Evropy lodních modelářů NAVIGA v sekci „FSR V“, v kategorii FSR V-7,5 náš reprezentant Josef Navrátil vybojoval bronzovou medaili.
V kategorii FSR V 15 vybojoval titul Mistra Evropy David Štička a Michal Rajnyš přidal bronzovou medaili,
v kategorii FSR V 35 s jiskřivou svíčkou získal stříbrnou medaili Lubomír Runkas ( a navíc i bronzovou v obdobné třídě V 27 ) a bronzovou v třídě FSR V 35 si odvezl Karel Hájek
kategorie FSR O 27 (čluny s poloponořeným lodním šroubem) přinesla bronzovou medaili Petru Knedlíkovi a 6. místo Luďku Mátlovi.

Kategorie FSR V je společný závod rádiem řízených člunů se spalovacími motory.
MS se konalo ve dnech 15. – 24. července 2016 v Jaworu v Polsku.

David Štička a Michal Rajnyš

 

David Štička a Michal Rajnyš

 

Josef Navrátil

 

Lubomír Runkas a Karel Hájek

 

Petr Knedlík a Luděk Mátl

 

společný snímek všech medailistů Mistrovství Evropy v Polsku