Galerie úspěchů 2010

Na MS leteckých modelářů kat. rádiem řízených maket naše reprezentační družstvo obsadilo druhé místo v konkurenci 16 států. MS se konalo ve dnech 30.7.-8.8.2010 v Polsku, Czenstochowa.
Členy repre družstva byli Ing. Petr Tax s modelem Caudron G4, Pavel Fencl s modelem Knoller CII a Karel Vodešil s modelem Bristol Fighter F2.B. Všechny modely jsou poháněny čtyřtaktními motory Laser.


Na Mistrovství světa raketových modelářů naše reprezentační družstvo získalo celkem 9 medailí, z toho v kategorii juniorů jak v jednotlivcích, tak družstvech 2x titul Mistra světa, 2x stříbrnou medaili a 2x bronzovou medaili. V kategorii seniorů pak 1x titul Mistrů světa, 1x stříbrnou medaili a 1x bronzovou medaili.
MS se konalo ve dnech 21. – 28.8.2010 v Irigu, Srbsko.

 

Úspěšné reprezentační družstvo České republiky pod vedením Mgr. Věry Pavkové (třetí zprava)

Juniorský Mistr světa František Kontra v kategorii S9A – vírník

Juniorské družstvo Mistrů světa v kategorii S5B – makety raket měřena výška letu, ve složení: František Kontra, Julius Beňák a Jan Chmelík

 

Družstvo Mistrů světa v kategorii S7 – bodovací makety raket, ve složení Bedřich Pavka, Zdeněk Kolář a Martin Pavka


Na Mistrovství Evropy leteckých modelářů ve volném letu naše reprezentační družstvo vybojovalo v kategorii F1B (modely s pohonem na gumový svazek) v konkurenci 24 států, zlatou medaili.
Reprezentační družstvo ve složení (zleva) : Vladislav Urban, Milan Nový a Ondřej Parpel

ME se konalo ve dnech 18. – 25.7.2010 u Müsellimu v Turecku.


Na Mistrovství světa leteckých modelářů v kategorii F2B, upoutané akrobatické modely, získal Jiří Vejmola titul vicemistra světa v konkurenci 80 závodníků z 29 států.
Mistrovství světa se konalo ve dech 23.7. – 1.8.2010 v Gyule, Maďarsko.


Na Mistrovství světa leteckých modelářů v kategorii F1D, volné halové modely, získala Gabriela Kaplanová titul mistra světa.

Mistrovství světa se konalo ve dech 9. – 14.8.2010 v Beogradu v Srbsku.


Na Mistrovství Evropy leteckých modelářů v kategorii F1E, volné svahové modely, získalo reprezentační družstvo ve složení
T-M Dr. Josef Hacar, Ivan Crha, Jaromír Orel a Ing. Vojtěch Zima titul vicemistrů Evropy.

Jaromír Orel vybojoval v jednotlivcích 3. místo v konkurenci 29 závodníků.
Mistrovství Evropy se konalo ve dnech 22. – 29.8.2010 v Turdě v Rumunsku.